הכל על מזל קשת – פורסם ב "חתול בעיר 2 " 1998

שלום קוראים,

איזה כיף, מזל קשת סוף סוף הגיע!! לא יודעת מה אתכם אבל אצלי באופן אישי כל מה שקשור עם הקשת גורם לי לחייך לכייף, להרגיש פשוט אחלה. אולי כי הונוס שלי ממוקמת בקשת ?!אך משום מה נראה לי שכך זה אצל כולם, ואם יש מבינכם שלא מרגישים ככה,

כיתבו לי על כך (כן, כן, אני רצינית ! ).

טוב, אז מהי באמת הסיבה ? מניין צמח "המיתוס הקשתי"? מה מקורם של ה"תארים" הקשתיים: "פילוסוף מלידה" "הסטודנט הנצחי" "הטיילן המובהק" או ביטויים כגון "יש לו חורים בידיים" או הטיפוס מן הגשש החיוור שכונה "בלתי עציב" ? על כל אלו, ועוד… בכתבה שלפניכם:

 

 

תולדות המרחב – כהכנה לזמן

יופיטר, הידוע בשמו העברי "צדק" או בשמו המיתולוגי "זאוס" הוא לא רק כוכב הלכת הגדול ביותר במערכת השמש שלנו והוא לא סתם גדול, הוא ענק !! בעל קוטר של 143,000 ק"מ  לעומת ארץ שקוטרה 12,750 ק"מ. למרות נפחו הוא נחשב לכוכב קל ולוקח לו כמעט 12 שנים להקיף את השמש (בערך שנה במזל, אגב השנה יופיטר במזל דגים וב13.2.99 יחל את מסעו השנתי במזל טלה).

ובכן אותו יופיטר הוא הכוכב השולט במזל קשת ועד כה אנו מבינים שמדובר כאן בגוף עצום , יש לנו כבר רמזים אסטרופיסיים על מרחב וגודל ולצורך קבלת אישושים נוספים נפנה לקבלת כמה רמזים מן המיתולוגיה ובכן זאוס היה שליט היקום, מלך הצדק והשמים, שליט האלים ,ובני האדם, כוחו עלה על כוחם של כל האלים יחד, ולמרות היותו "כזה ענק " הוא היה גם שובב גדול, אחד מן התעלולים שהכי הדליק אותו היה להתחפש לאדם לרדת לארץ ולהתחיל עם הנשים  המקומיות , נראה שלא בכדי רוב האלים והאלות הם צאצאיו…

 

עקרון ההתרחבות

ובכן בדומה לאותו יופיטר מיתולוגי כך גם הארכיטיפ הקשתי המסמל את " עקרון ההתרחבות" ואכן הטיפוסים הקשתיים יהיו גדולים (בגוף או ברוח), תוכלו גם לזהות בהתנהגותם את השפעותיו הליצניות של יופיטר המשולבות בדחף עז להתרחב , לחפש, להסתקרן, לדעת באופן כללי על הכל והכי חשוב: לרוץ קדימה, להיות בכל מקום והכי חשוב להשאר  תמיד אופטימי !

ענינו האמיתי של הקשת הוא כאמור כיבוש המרחב , עבורו עשיית הדרך היא המטרה, משפט כמו: "חכמה הדרך מן ההולך בה" מדגים את החשיבה ואת השקפת העולם הקשתית שהיא פונקציה של עקרון ההתרחבות

עקרון ההתרחבות בא לידי ביטוי בנטייה הקשתית הארכיטיפית להגזמה, אבל זה ברור ומובן כי אם נקודת המוצא שלך היא מרחבית ,אתה נמצא מעל הפרטים ואז אין לך בעיה להגזים, במיוחד  אם דרך החשיבה שלך היא מופשטת (ראה בהמשך את ההסבר הפסיכואסטרולוגי)  מה שחשוב בעיניך הם הדברים בכללותם ואז אתה …מפריז חופשי…!

הקשת בשונה מן הגדי (הם אמנם שכנים אבל קשה לקרוא להם קרובים!) שחושב ופועל על פי עקרון הצמצום והאלימינציה מתפקד בשיטת ה"גם וגם": תנסה לשאול קשת משהו פשוט כמו " בא לך לשתות משקה קל/ חם/חריף ?" התשובה תהיה כמובן :"גם וגם וגם" קשת לא מבין  מה זה "או או" לא מבין מה זה פוקוס כי הפוקוס שלו הוא המרחב בכללותו, האמת היא שבעיניי זה מאוד חמוד ומשעשע  ומעיד על יצירתיות מחשבתית אבל לא כל אחד יכול לחיות עם זה ובעיקר מתקשים בכך טיפוסי המים והאדמה.

 

"תמיד תסתכל מי מולך, כך תראה יותר טוב-את עצמך" / א.ד.חורב

דרך נוספת להבנת ה"סינדרום הקשתי" היא הצצה לפסיכואסטרולוגיה והבנת המנגנון הקשתי הנפשי ובכן, להזכירכם: 12 המזלות מחולקים ל-6 זוגות כאשר המזל ממול הוא ה"משלים" אך גם מהווה את הלא מודע ומי יושב לו מול הקשת?! נכון, תאומים!!

ציר תאומים קשת חשוב בעיקר להתפתחות השפה התקשורת ומאוחר יותר לגיבוש השקפת עולם בשל זיקתו לאונות במוח הוא גם משפיע על הכשרים האינטלקטואליים שלנו ועל יכולתנו ל"תפוש את המציאות"

התאומים אחראי על האונה השמאלית במוח שהיא האונה ריאלית שלנו בה עוסקים במיון וסיווג של פרטים התאומים אחראי על יכולתנו הריאלית , התאומים יהיה גם הסביבה הקרובה שלנו , האחים, השכונה, כל מה שנחשב כ"מקומי" בעוד שהקשת יציין את המרחב הכולל , הקשת הוא האונה הימנית במוח שאחראית על כושר ההפשטה שלנו על יכולתנו "לראות את כל הסרט" מבלי להתעכב על הפרטים. על אותו משקל אם התאומים ייצג בית ספר יסודי, ייצג הקשת אוניברסיטאות, אם התאומים ייצג את איש המכירות יהיה הקשת איש השיווק וכד'.

הציר הזה (תאומים / קשת) של קרוב מול רחוק , ריאלי מול מופשט מידע מול ידע והקשר ביניהם קשור כמובן גם ליכולת שלנו להתנייד ולא רק מבחינה שכלית אלא כמובן שגם מבחינה מעשית.

 

פינת ה"קראחצאן"

בעיות על ציר תאומים קשת עשויות להעיד על קשיים  בתקשורת, בניידות, בניווט, דיסלקציה לסוגיה קשיי התאמה והסתגלות לסביבה וכד'. 

בדרך כלל "מחלות " אלו הן ייצור ישיר של הנפש הקשתית  כאשר השקפת העולם שלהם לא מאורגנת, וזה קורה  כשהם יותר מידי זמן במקום אחד! תבינו, הקשת צריך לנסוע כדי להתגעגע  . מין שלמה ארצי כזה…

 

 

פוזה

טוב, לאסטרולוגיה יש כמובן קשר לא רק לתוכן אלא כמובן שגם ל"אריזה" ובמקרה שלנו: קשת, אנחנו מדברים על המראה הגלוי, קשתים טיפוסיים יהיו בעלי פנים גלויים, גדולים ,כפות ידיים גדולות, לעיתים מופיעים גלגלי עין בולטים במיוחד זה קורה כשלפנינו קשת "דגי" (כי יופיטר מככב גם במזל דגים ונושא עמו השפעות כאלו : למשל מתי כספי) במקרים כגון אלו יהיה הקשת פחות מוחצן ויותר "לירי" אבל זה כבר נושא ל"מתקדמים". הם בדרך כלל גבוהים (בשביל לראות הכל מלמעלה חייבים, לא?!) וגדולים בעלי נטייה לחוסר טקט כי לא רק הפנים שלהם גלויים, במקרה שלהם: גם הלב!   אומרים מה שיש להם ובדרך כלל זה יוצא נורא פוגע או פילוסופי, אגב, משפטים/ פילוסופיה/ טיילנות / שיווק הם מקצועות קשתיים טיפוסיים . יש נטייה ל"קלמזיות" לפיזור לפזרנות וזה שוב בגלל המרחב ,קורה להם משהו באיך שהם מבינים זמן, פרטים ואת החיים בכלל…

 

צבעים

הקשת קשור עם הצבע הסגול הנמצא בקצה הרחוק של הספקטרום  אגב, המשלים שלו הוא הצהוב ושוב לא במקרה צהוב הוא הצבע של התאומים (אך על כך ,אחר כך! בקיץ הבא..) אז כמו ספרה ואות גם הצבע הוא סוג של תדר, הוא אורך גל.

וזה אולי המקום לצטט מספר מילים מתוך ספרו של פרופ' מ. לישר "מבחן הצבעים" בו בו הוא מתייחס לסגול "…הסגול מנסה לאחד את הכיבוש האימפולסיבי של האדום עם הכניעה הרכה של הכחול ובכך מסמל "הזדהות" …מעין אחדות מיסטית…מקסם, מצב פלאי שבו מתגשמות המשאלות…אולם איכותו הלא המציאותית משהו של הסגול  והרצון להתגשמות המשאלות יכולים להשתמע אף כהזדהות נעדרת כושר אבחנה או הפוסחת על שתי הסעיפים ושתי אלו כאחת עלולות להוביל לאי אחריות.."

אבל כיוון שאחריות זה לא הצד החזק של הקשת , נשאיר את הנושא לגדיים בגיליון הבא.

 

חיות ואותיות

החיה המסמלת את הקשת היא הקנטאור חצי סוס תחתון וחצי אדם עליון כשבידו חץ הנורה למרחב.. אז סוסים כן זוהי החיה של הקשתים ומי כמוה בעצם מסתדר עם ה… נכון, מרחב!! גם כלבים גדולים נחשבים לחיה קשתית  האות של הקשת היא סמך והאות של יופיטר היא גימל  הספרה שלו היא תשע .

 

חו"ל

ובכן ידידי האסטרולוגיה לא נשארת רק במחוזותינו אלא יש לה גם נטייה אוניברסלית ואפילו חוצה מכך, או במילים פשוטות: גם למדינות אפשר לעשות מפות: ישראל למשל היא שור עם אופק במאזניים וירח באריה. את המפה המדינית מכינים על פי תאריך העצמאות ההכרזה , זמנו ומיקומו בגלובוס , אז עבורכם העפתי מבט וחיפשתי מדינות קשתיות . מה מצאתי ?

– שהחו"ל הקשתי הוא  באמת ההכי חו"ל שיש – לדוגמא:

טימור, מאוריטניה, איסלנד, טנגניקה , זנזיבר  שוודיה … יש מה להוסיף?!

 

אאוטסידרים – הכל על מה שקורה מחוץ לכדור שלנו (מה- 17.12.98  עד 31.12.98

השמש – שהיא הביטוי האישי שלנו, תמשיך בקשת , ב22.12.98 תעבור לגדי.

כוכב – האחראי על הניידות, התקשורת והמידע בכלל, יהיה בקשת.

נגה – "שרת" האהבה והממון ש"התפרעה"  בקשת , עברה  ב- 12.12.98  לגדי והתעשתה..

מאדים – מנהיג ההחצנה, ההחלטה, ההתחלה והיזימה יהיה קצת "מול עצמו" במאזניים.

צדק– שליט המרחב הרעיוני ומלך האופטימיות ממשיך הלאה בדגים.

שבתאי– אלוף ה"תכלס" שהיה מאוגוסט בנסיגה מתחיל סוף סוף לזוז קדימה ( בטלה).

אורנוס– ה"רעיונאי הרבולוציונר" ממשיך לאיטו בדלי, מקומו הטבעי.

נפטון– "ספיריטואל מזדהה" ממשיך לתהות מה לו ולמקומו החדש בדלי.

פלוטו– ה"מהפכן של הלא מודע הקולקטיבי "ממשיך בצעדי צב בקשת.

 

תכלס'

אז עכשיו כשאנחנו מעודכנים על מה שקורה בקוסמוס, הגיע הזמן לבחון על קצה המזלג איך כל זה עשוי להשפיע עלינו וזכרו, מדובר על מזל השמש בלבד, אז תנו לעצמכם קרדיט, אתם יותר מורכבים (ראה הסבר מפורט בגליון קודם) אז תנצלו את מה שקורה שם למעלה לרווחתכם ולטובתכם וגם אם יש "בעסה" – קחו אותה ב"סבבה" !

 

* אורלי דוידוביץ' חורב פסיכואסטרולוגית

   יועצת לענינים אישיים ועסקיים

   מלמדת פסיכואסטרולוגיה

   ומארגנת סדנאות והרצאות בנושא.

 

טבלת האפשרויות ההזדמנויות והציפיות  מ- 17.12.  עד 31.12 (ומה שבאמת יקרה.. תלוי בכם!!)

  המזל ביטוי אישיותי ביטוי אישיותימ ה – 22.12 תקשורת וניידות האהבה הביס והכיס ה"אקשן" 
טלה   פוטנציאל מצויין להגדלת הדעת קונפליטואלי אך מאתגרמבחינת

 הקריירה

 

הרבה חו"ל הרבה "פלספנות" פוטנציאל להתפכחות ולתכלס עכשיו רואים בראי ולפעמים זה לא פשוט ..*החל מ29.12.98 שבתאי מתחיל את תנועתו החוצה ממזלכם קיים פוטנציאל להזיז ענינים , לבנות להתפקס להתבגר..
שור הענינים עוברים "עיבוד" אבל ברמת עומק ! הרבה חו"ל הרבה "פלספנות" בעיקר בלא מודע הרבה חלומות..כחולים.. זמן מצויין לשיווק עצמי ולקשר עם מה שבא מהמרחב בעיקר בעבודה וגם בעיכול פיסי והמנטלי* המעבר של השמש לגדי ויציאתו של שבתאי מהנסיגה מאפשרים לארגן ענינים ולהחזיר את הסדר לכותרות 

בעיקר לילידי סוף המזל.

תאומים זמן מצויין לשותפויות זוגיותולהצצה

במראה

בעיקר בלא מודע הרבה חלומות..כחולים.. זמן מצויין לשותפויות זוגיותולהצצה במראה חגיגה של היצר והיצירה  פסטיבל ה"אגו",* הזדמנות להתפתחות של רומן חדש, הזדמנות להעלאת הערך העצמי, ליוצרים זה זמן ליצירה!!קיימת אפשרות שחלקכם תריבו עם עצמכם ולכן זה לא מומלץ למזוכיסטים!
סרטן בקריירה זה הזמן להראות לכולם מה אתם באמת שווים זמן מצויין לשותפויות זוגיותולהצצה במראה בעיקר בעבודה וגם בעיכול פיסי והמנטלי זמן מצויין לשותפויות זוגיותולהצצה במראה בבית עם כוס תהלימון והספרים הישנים

* רוב המרץ הסרטני יופנה לשיפוצים וארגון הענינים בבית , עשויה להיות הרגשה שאין אנרגיות – אז תנוחו.

אריה פסטיבל ה"אגו" לא מומלץ למזוכיסטים  בעיקר בעבודה וגם בעיכול פיסי והמנטלי אהבה ויצירה מצויין לשיגרהלעבודה אך לא כל כך לדיאטה השכלתנות הניידות והתקשורת במיטבםלפעמים יותר מידי בלהט

* החודש קיים פוטנציאל להסתערות על הסביבה הקרובה, לפעמים זה טוב אבל קיימת נטיה להפרזה. הקפידו לדבר בנועם ולנהוג בנחת !!

בתולה בבית עם כוס תהלימון והספרים הישנים

 

אהבה ויצירה אנטרוברציה אינקובטוריתתרגום: הכי פנימי שאפשר !!! אהבה ויצירה בעיקר במובן הפיננסי ו/או הערכי* בתקופה זו ממולץ לנצל את המוטיבציות למימוש , זה זמן טוב לעשות כסף, וזה זמן שבו מתועל המרץ למה שחשוב לנו באמת .
מאזנים השכלתנות הניידות והתקשורת במיטבם  בבית ובמשפחה השכלתנות הניידות והתקשורת במיטבם  בבית עם כוס תהלימון והספרים הישנים

 

זה הזמן !!* המון אקשן הרבה מרץ, אצל חלקכם זה יכול להיות אפילו אגרסיבי, אבל סוף סוף אפשר להחליט, להתחיל וליזום (3 התחומים הבעייתיים שלכם) .בהצלחה. 
עקרב בעיקר פיננסי או ערכי השכלתנות הניידות והתקשורת במיטבם  בעיקר פיננסי או ערכי אבל בניוטרל בלימודים בנסיעות ..בסביבה לנוח, לנשום יוגה מדיטציה המון השראה אבל אקשן?!* יתכנו כאבי ראש, התכווצויות שרירים

ירידה באנרגיות , יש תקופות כאלו…, בחודש הבא אתם חוזרים לאקשן !!

קשת מזל טוב !! נכון שסבבה ? בעיקר פיננסית ו/או ערכית זה הזמן זמן מימוש   עת החוש בנושאיםחברתיים ו/או מערכתיים* הרבה מהאנרגיות יתועלו על מנת להשיג את המקסימום במינימום זמן ומשאבים. זמן מוצלח לעסקנים פוליטיים ולמארגנים חברתיים.
גדי לא משהו זה הזמן לנוח, לנשום יוגה מדיטציה המון השראה זה הזמן קרירה  בניה תכלס'* לא קל לגדיים כרגע כשמאדים במאזניים, אבל הגדיים רגילים שלא קל אז כשקשה, מתמקדים במה שיודעים לעשות טוב. והגדיים יודעים לעשות!!

 

              

דלי               בעיקר ברמה החברתית, זמן טוב לעסקנים.   לא קל, לאמנים שבינכם זמן טוב למוזות יופי הרבה אנשים מקשיבים לכם עכשיו  לא שלאגר, תתכן תחושת אי כשירות.מתאיםיליצירתיים שביניכם זמן מצויין לכל מה שקשור במרחב *מאדים נמצא במרחב הרעיוני שלכם, וזה טוב לנוסעים /עובדים עם ח"ול לסטודנטים, ולסתם סקרנים.
דגים בעיקר בקרירה אבל לא קל בכלל בעיקר בתחום החברתי         בעניניי קרירה ובניה האקשן קורה אצל החבר'האצלכם יובש בחשאיות אך לעומק*עשוייה להתקיים תחושה שהכעסים מגיעים למצב רתיחה, או שהחשק המיני בשיאו, או שמשהו מתרחש על כל פנים, זה אמור להיות מתחת לפני השטח אז די.
           

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.