מהי אהבה – פורסם ב "חתול בעיר" 1

 שלום קוראים,
עיתון חדש, מדור חדש ,יש התרגשות בהתחלות!
כולי תקווה שהמדור יישא אופי של שיתוף פעולה אתכם הקוראים של אופטימיות ושל אהבה. אהבה גם תהיה נושא כתבה זו.
בכתבות הבאות , אשמח לקבל מכם ביקורת מכל סוג שהוא.
כפסיכואסטרולוגית, אני מאמינה שכאשר אנו נעשים מודעים להשפעתם של גרמי השמיים על התהליכים בחיינו, נוכל לנצלם לטובתנו ולטובת הכוכב הקטן שלנו: ארץ.
אני מקווה שהמידע שתקבלו במדור זה ישפיע ויעזור.

הפסיכואסטרולוגיה היא ענף בתחום האסטרולוגיה העוסק בתרגום תנועתם והשפעתם של גרמי השמים על התהליכים הנפשיים / רגשיים שלנו. על כן במדור זה לא תמצאו תשובות לשאלות בסגנון: מה יקרה? כי ממש אין לי שום מושג! זה לא תלוי בי! – זה גם לא תלוי רק בכוכבים. אבל בהחלט אוכל להשיב על שאלות כמו: מה/ מתי מתאפשר? ומה אני כפרט יכול לעשות על מנת להפיק את המרב?

וכמובן שאי אפשר לדבר על פסיכואסטרולוגיה מבלי להזכיר את קרל גוסטב יונג שהיה פסיכולוג מפורסם, הידוע בכינויו "אבי אסטרולוגיה המודרנית". למרות שמעטים יודעים שהיה אסטרולוג חשוב ואת המושגים הפסיכולוגיים שטבע ושמשמשים עד היום שאב מתחום האסטרולוגיה.
יונג מיין את הטיפוסים האסטרולוגיים ל-12 קבוצות, למשל: "הזקן החכם"(הגדי) או "הצעיר הנצחי" (הטלה), 12 המזלות מקבילים לטיפוסים היונגיאניים אך הם ארכיטיפים (אבות טיפוס) בלבד, כיוון שאין במציאות אף אדם שהוא אב-טיפוס.
נתייחס לאבות הטיפוס כסימנים בלבד ונבין שהמציאות והייחוד האישי מורכבים יותר מכל תיאור או הכללה.
מפת הלידה האישית שלנו מורכבת מכל המזלות ובמפתנו מצויים כל כוכבי הלכת. ההבדל בין אדם לאדם תלוי במינון ובסידור המרחבי. למשל: יכול להיות אדם בן מזל טלה שבמפתו מזלות סרטן ושור דומיננטים ועל כן מה שכתוב על מזל טלה יתאים לו בהסתייגות, מכאן שיש להתייחס למונחים האסטרולוגיים כאל צופן/ סמל המכיל משמעויות רבות ואין למהר ולהסיק מסקנות חד צדדיות כמו: אם אתה טלה – אתה אימפולסיבי או אם אתה סרטן- אתה רגיש.
מסקנות הכללתיות כגון אלה הן בעייתיות.
ניתן להפיק מן המודל האסטרולוגי מידע יעיל ואינטליגנטי ללא הצורך בעטיפות מיסטיות ונבואיות.
על מנת לדעת יותר על עולמו הפנימי של האדם יש להכין לו מפת לידה אישית וכמובן, יש לדעת איך לנתח אותה!
מהי אהבה?
לנושא האהבה יש משקל רב בפסיכואסטרולוגיה והא בא לידי ביטוי במספר אפשרויות ובמגוון רבדים:
א. הזוגות
12 המזלות מחולקים ל- 6 זוגות: טלה-מאזניים, שור-עקרב, תאומים- קשת, סרטן-גדי, אריה-דלי, בתולה-דגים.
העיקרון פשוט: המזל שמולך הוא ה"משלים" שלך ומהוה את הלא מודע שלך.
ובמציאות: ניגודים אכן נמשכים זה לזה אך גם מתנגדים זה לזה.
למשל: הטלה הארכיטיפי, נמרץ מרוכז בסיפוק רצונותיו האישיים, זקוק למאזניים על מנת ללמוד לשתף פעולה ולהתחשב בזולת/בן הזוג המאזניים הארכיטיפי שהוא פשרן ומשתף פעולה זקוק לטלה על מנת ללמוד בטחון עצמי ועצמאות ביחסים.
הגדי הארכיטיפי שהוא שכלתן, מחושב, מאופק, קרייריסט ולוקח אחריות לבדו, זקוק לסרטן על מנת להשתייך, להרגיש, להקים משפחה (שיהיה בשביל מה לעשות קריירה!), הסרטן הארכיטיפי שהינו רגיש, מחפש להשתייך ומזוהה עם המשפחה, זקוק לגדי על מנת ללמוד להתמודד עם העולם החיצון ולקחת אחריות.

ב. "כלי העבודה"
"כלי העבודה" של האסטרולוג הם כוכבי הלכת שגם ביניהם ניתן למצוא זוגות, למשל: שמש (אבא) וירח (אמא) השמש נחשבת לכוכב "גברי" ושולטת על העיקרון הפעיל של החיים: החצנה, רצון, מודעות, החלטה, השפעה. ואילו הירח נחשב "נשי" ושולט על העיקרון הסביל, על הדחף לסיפוק צרכים רגשיים(אגב, גם במציאות האסטרופיסית השמש מאירה את הירח שאין לו אור משלו והירח במסלולו בשמיים קשור ומושפע מן השמש).
למשל לטיפוס ה"ירחי" יהיה קל יותר לבטא את אישיותו דרך עולמו הרגשי, יכולתו לקבל להפנים, לטפל ,להזדהות,- טיפוסים אלו ימצאו את עיסוקם בבתי חולים בקליניקות של מרפאים הוליסטיים כמסעדנים או כמלונאים, כמעצבים, רופאים או שפשוט יבטאו ביתר קלות את הצד האימהי באישיותם לעומת הטיפוסים ה"שמשיים" שיחצינו, יפקדו, ינהלו ישפיעו ויהיו "אבהיים" יותר בגישתם לחיים.
על פי השמש והירח והיחסים ביניהם ניתן ללמוד הרבה על הוריי בעל המפה כמודלים להזדהות (נשית / גברית).
במפות יחסים ניתן לדעת על מגוון האפשרויות בין כל שני אנשים על פי "מערכת היחסים" של השמש והירח במפתם.

ג. ה"מאהבים"
נגה (ונוס) ומאדים (מרס) גם הם "זוג אסטרולוגי, נגה היא ה"מאהבת" ומאדים הוא ה"מאהב". נגה מייצגת את הדחף "להחשק" ולהתאהב. על פי מיקומה במפת הלידה ניתן לדעת כיצד אדם צריך שיאהבו אותו.
מאדים הוא ה"חושק" ועל פי מיקומו ניתן לדעת כיצד אדם מסוים נתפש אצלך מבחינה סקסואלית.
על פי ונוס / מרס במפה ניתן לאבחן כיצד אדם משלב באישיותו את הזכרי והנקבי.

ד. הרגשות והחושיות מול האינטואיטיביות והחשיבה

מזלות המים
סרטן עקרב דגים הם המזלות המרגישים. אצלם קיים הדחף לחוות את רגשות האהבה, למזג זהויות, להיטמע, להיסחף ללא צורך מיוחד להבין אותם באופן שכלי.
הם זקוקים להרגיש את האהבה!

מזלות האדמה
שור בתולה וגדי, הם המזלות החושיים. אצלם קיים צורך בביטחון, במציאותיות, בעובדות. הם זקוקים לדעת בחושים שיש להם אהבה.

מזלות האש
טלה אריה וקשת , הם המזלות האינטואיטיביים (תופשים את המציאות באמצעות התת-מודע), אצלם קיים הדחף לחוות את הדרך לאהבה ואת הפוטנציאל העתידי שבה, דרך: ציפייה, תקווה, ודמיון רומנטי. הם זקוקים לחיפוש אחר האהבה.

מזלות האויר
תאומים מאזניים ודלי הם המזלות החושבים. אצלם קיים הדחף להיות אובייקטיביים באהבה, דרך: שכל, הגיון, חשיבה סווג וניתוח המושג אהבה הם זקוקים להבנת האהבה.

* על פי האסטרולוגיה הקלאסית מזלות המים הם בני הזוג הטבעיים של מזלות האדמה ומזלות האש הם בני הזוג הטבעיים של מזלות האוויר.

 

 

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.